רדיו באינטרנט – לשמוע את כל התחנות בצורה פשוטה

אין ספק שאחד הדברים המהותיים ביותר שיצר האינטרנט הוא היכולת שלנו להיחשף לדברים שונים מכל רחבי העולם, היכולת שלנו ליהנות מנגישות וזמינות לדברים שבעבר לא היינו יכולים להיחשף אליהם ואפילו לא לחשוב עליהם.

רדיו באינטרנט – לשמוע את כל התחנות בצורה פשוטה

אחת הדוגמאות האידיאליות לכך הן תחנות רדיו. בעבר, מרבית האנשים אשר רצו להאזין לתחנות רדיו, היו יכולים להיחשף אך ורק לתחנות ששידרו בשטח בו הם התגוררו על פי סוג גלים, בין אם היו גלים ארוכי טווח או קצרי טווח. כמות התחנות שהם נחשפו אליהן, היתה ביחס לגודל השטח ולגודל התחנות שפעלו בו. מן הסתם, לא היה מדובר בכמות גדולה מדי של תחנות, אלא בכמות יחסית מצומצמת.

האינטרנט יצר אופציות חדשות שלא היו מוכרות קודם לכן. מאחר וכל תחנת רדיו בעולם, יכולה היתה לשדר דרך אתר אינטרנט או רשת חברתית, בלי קשר לשאלה איפה יושבת התחנה, ודרך אילו גלים היא משדרת, אזי שכל תחנה יכולה היתה ליהנות מחשיפה לקהל רב מכל העולם, לכל מי שמגיע אליה.

זה יוצר מצב, בו יכול בחור ישראלי לשבת בתל אביב ולשמוע תחנות רדיו מארצות הברית, בריטניה, אוסטרליה, יפן, דרום אמריקה, דרום אפריקה וכל מקום אחר. כל מה שהוא צריך לעשות זה לשבת בבית ולחפש תחנות דרך אתרים מסוימים. צריך לומר, זה מאוד פשוט מאחר ויש לא מעט מדריכים ואינדקסים שמציגים רשימות ארוכות של תחנות רדיו באינטרנט מכל העולם.

בנוסף לכך, יש אתרים שונים, מכל העולם, שמעלים תחנות שלהם וכן פודקאסטים שזה כמו תוכניות שמע שניתן להאזין להם דרך האתרים באופן ישיר. במקרים רבים מדובר על פודקאסטים שמתעסקים בתחומים ונושאים ספציפיים שהאתר מתעסק בהם.

תחנות רדיו באינטרנט משרתות לא רק את הקהל הרחב, אלא גם אנשי מקצוע בתחומים שונים, בין אם זה תקליטנים שרוצים להיחשף למוזיקה חדשה ובין אם זה פרשנים וכתבים שמעוניינים לקהל מידע על דברים שמתרחשים במדינות מסוימות, וכמובן כל בעל מקצוע בתחום יכול למצוא תחנות רדיו שיתאימו לתחום שלו ולמה שהוא מחפש.

השארת תגובה