הורדת שירים למחשב

אחת המהפכות הגדולות ביותר שיצר עולם האינטרנט, היה ללא ספק כל התחום של ההורדות ובפרט הורדות שירים.

כל מי שהיה נער בשנות התשעים, זוכר בוודאי את נאפסטר והמלחמה של האמנים בה, ולכן מכן תוכנות כמו אמיול וקאזה. אלה איפשרו להוריד שירים ודיסקים שלמים אל המחשב מבלי שנצטרך ללכת אל החנות ולשלם עבורם. זו היתה מהפכה כל כך גדולה, מאחר והיא למעשה הפכה את המוזיקה למשהו נגיש לכולם ובחינם.

עם הזמן זה אומנם דעך מעט, בין אם זה בגלל שכיום אנחנו יכולים לשמוע מוזיקה דרך המחשב או מכשירי הסלולר באמצעות חברות סטרימרינג שונות, אך גם היום אנחנו יכולים ליהנות מאפשרות להוריד שירים למחשב במידה ואנחנו מעוניינים בכך, למשל, אם אנחנו רוצים לשמוע מוזיקה בנגן MP3, תוך כדי ריצה או נסיעה באוטובוס, אז אנחנו נידרש להוריד שירים למחשב ולהעביר אותם לנגן.

חשוב להדגיש, הורדת שירים היא לא דבר חוקי למרות שיש לא מעט אמנים שדווקא מאוד בעד, שכן מבחינתם זה נותן להם פרסום והנחת היסוד שלהם, שאם הגולש לא יוריד שירים שלהם, הוא גם לא יקנה דיסקים ולא יבוא להופעות, אך אם הוא יוריד שיר ויאהב אותו, סביר להניח שהוא גם ירצה ללכת להופעות שלהם.

כיצד אפשר להוריד היום שירים מהמחשב

יש שלושה כלים עיקריים להורדת שירים למחשב. כלי אחד, תוכנות הורדה שעדיין קיימות ומסתובבות ברחבי האינטרנט, למשל תוכנת סולסייק הוותיקה והטובה, שם אפשר להוריד שירים ודיסקים שלמים, דרך ספריות שגולשים מציעים.

כלי אחר זה דרך אתרים שמאפשרים הורדת שירים מיוטיוב. פשוט מעתיקים את הלינק לאתר ההורדה, עושים שם המרה, וכך סרטון יוטיוב הופך לקובץ MP3. חשוב להדגיש, לא כל סרטון ניתן להמיר אותו לקובץ.

כלי אחרון אלה אתרים מסוימים שמאפשרים לנו להוריד שירים ישירות למחשב. חלקם בתשלום, חלקם בחינם. הרבה פעמים אתרים של חברות תקליטים למשל, מאפשרות לנו לרכוש שיר מסוים במספר שקלים ולהוריד אותו למחשב, יש מקרים שהחברות גם מאפשרות הורדה של השירים בחינם, מתוך כוונה לפרסם את השיר או את האמן שמבצע אותו.

השארת תגובה